Devlet Sırrı (Secret Défense) Konusu

2009 yılında vizyona giren Devlet Sırrı filminin yönetmen koltuğunda Philippe Haim oturuyor. Vahina Giocante ve Nicolas Duvauchelle gibi isimlerin başrolde olduğu Devlet Sırrı filminin senaryosunu Philippe Haim ve Julien Sibony üstleniyor.

Filmin Konusu

Oldukça karışık günlerin yaşandığı Fransa’da terörist gruplar kol gezmektedir. Bu gruplara karşı amansız bir mücadele içerisinde olan gizli servisler, hem teröristlerle hem de radikal gruplarla mücadele ediyordur. Zamanla çıkarların birbirine karıştığı bu dünyada herkes bir başkasını manipüle ederek hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Fransa’daki gizli servislerden birisi, Diane isimli genç bir kadını askere alır. Bu kadın çok sıkı bir eğitimden geçtikten sonra karşı tarafın gizli sırlarını ifşa etmek üzere yollanır. Diane de kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirerek Pierre’yi kandırır ve gizli sırların hepsini gizli servisle paylaşır. Zamanla Pierre de ekibe dahil olur ve her ikisi de devlet için çalışmaya başlarlar. Ama günün sonunda yaşadıkları hayatı sorgulamaya başlayan bu ikili, çalıştıkları devlet için fedakarlık yapmaları konusunda şüpheye düşerler.

Aldığı Ödüller

Filmin aldığı bir ödül bulunmuyor.

Devlet Sırrı (Secret Défense) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Devlet Sırrı (Secret Défense)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Devlet Sırrı