Çılgın Max: Öfkeli Yollar

Ne güzel bir gün!

Çılgın Max: Öfkeli Yollar Konusu

2015 yılında sinema severlerle buluşan Mad Max filminin dördüncü serisi olma özelliğini taşır. Filmin teması kıyametten sonraki hayata dayanıyor denilebilir. Aksiyonun hız kesmeden devam ettiği filmin senaristi ve yönetmeni George Miller’dir. Serinin ilk üç filminde Mel Gibson’un canlandırdığı Max rolünü bu filmde ünlü aktör Tom Hardy canlandırmıştır.

Dünya kıyamet olarak nitelendirilen bir nükleer savaştan çıktıktan sonra yaşanılabilir bütün özelliklerini kaybetmiştir. Bütün topraklar artık çölden farksız, suyun olmadı ve yaşam koşullarının oldukça zayıf olduğu bir durumdadır. İnsanoğlunun medeniyetinin yok olma derecesine geldiği dünyada Tom Hardy’nin canlandırdığı Max karakteri ailesini kaybetmiş olmanın verdiği derin hüzün içindedir. Çölde aradığı huzuru bulmaya yakın bir zamanda kendilerini savaşın çocukları olarak nitelendiren bir grup tarafından esir alınır. Çölün lideri olarak bilinen Ölümsüz Joe, bulundukları bölgenin bütün geçim ve ekonomik kaynaklarının sahibidir. Yetersiz miktarsa su ve benzin olan bölge kıyametten sonra onun kontrolü altına gelmiştir. Savaş çocuklarının Max’i efendilerine sunması onun bir kan torbası olarak kullanılmasına karar verilmiştir.

Max ölmek istemeyen savaşçı bir karaktere sahiptir ve sürekli olarak kaçmak için plan yapmaktadır. Bu sırada eskiden imparatoriçe olan Furiosa, ölümsüz joe’nin esirlerinden biri haline gelmiş ve onun emri altında çalışmaktadır. Kendisini benzin ikmali için görevlendirmiş ve bir tır tahsis etmiştir. Furiosa, joe’nin sahip olduğu kadınlarıda alarak kaçma planı yapmıştır. Benzin taşıyan tırın belirledikleri rotadan çıktığını farkeden joe, max’i bir aracın önüne bağlayacak ve savaş çocuklarıyla furiosa’nın peşine düşecektir. Max bir süre sonra fırtına sayesinde zincirlenmiş olduğu aracın önünden kurtulmayı başarır. Max daha sonra furiosa ve beraberindeki kadınları esir alsada ortak düşmanlarının olduğunu farkederek birlikte savaşmaya başlar.

Uzun süren kovalamaca izleyenlere keyifli aksiyon sahneleri sunmasının yanında sevilen karakter furiosa için dramatik bir final hazırlamıştır. Furiosa’nın en başından beri amacı ait olduğu topraklara giderek kendi kabilesini bulmak ve yeşil alanların içinde huzurlu bir yaşam sürmektir. Ancak halkının yaşadığı topraklara gittiğinde artık geriye tek bir yeşilliğin kalmadığını öğrenir ve oldukça derin umutsuzluğa kapılır. Max’in ise planı daha farklıdır. Geriye gidebileceği bir ailesi olmadığı için peşlerindeki düşmanları etkisiz hale getirip daha sonra Ölümsüz joe’yi öldürmektir. Böylece onun sahip olduğu bütün kaynaklar artık kendisinin olabilecektir.

Çılgın Max: Öfkeli Yollar Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Charlize Theron

Imperator Furiosa

Tom Hardy

Max Rockatansky

Nathan Jones

Rictus Erectus

Zoë Kravitz

Toast the Knowing

Rosie Huntington-Whiteley

The Splendid Angharad

Courtney Eaton

Cheedo the Fragile

John Howard

The People Eater

Richard Carter

The Bullet Farmer

Iota

The Doof Warrior

Angus Sampson

The Organic Mechanic

Production

Iain Smith

Executive Producer

Bruce Berman

Executive Producer

Sound

Mark A. Mangini

Supervising Sound Editor

Scott Hecker

Supervising Sound Editor

Camera

John Seale

Director of Photography

Crew

Art

Charlie Revai

Supervising Art Director

Costume & Make-Up

Jenny Beavan

Costume Design

Directing

Writing

İlk yorum yapan siz olun “Çılgın Max: Öfkeli Yollar”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.