Çığlık (Scream)

Çığlık (Scream) Konusu

Çığlık (Scream) izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Çığlık (Scream), yönetmen koltuğunda Wes Craven’in yer aldığı 1996 yapımı ABD slasher filmidir. Filmin senaryosu Kevin Williamson tarafından kaleme alınmıştır.

Geneli Santa Rosa ve Kaliforniya’da çekilmiş olan Çığlık, gözüne kestirdikleri kişileri  telefonla arayıp filmler ile ilgili olan sorular sorarak kurbanlarına psikolojik olarak işkence eden maskeli bir katilin terörize edilmesini konu ediniyor. Kendine özel bir maske ile kurbanlarına kimi zaman psikolojik kimi zamansa fiziksel olarak eziyet eden Çığlık karakteri, korkunç özellikleriyle ön plana çıkar. Bu cani katilin esas hedefi, annesi Maureen bir yıl önce vahşi bir şekilde öldürülmüş olan Sidney Prescott (Neve Campbell) adlı gençtir. Sidney’in pek çok arkadaşı ile kasabada yaşayanlar kurban ve şüpheli olduğu hikaye, “kim yaptı” mantığında tasarlanmıştır.

Bir lise öğrencisi olan Casey, bir gün son derece tuhaf bir telefon alır. Telefonun ucundaki kişiyi tanımamaktadır. Öyle ki kişiyi sesinden de çıkaramamaktadır. Bir süre sonra ise gerçekleşen bir cinayet üzerine polis ve medya durumu göz ardı etmez. “Hayal surat” olarak adlandırılan bir katil, çevresinde olan gençleri tek tek öldürmektedir. Üstelik öldürme şekli oldukça korkunçtur. Korku filmlerinin belli klişeler üzerine kurulduğunu düşünen bir grup genç ise, birebir yaşamış oldukları bir korku filminin içerisinde hayatta kalma çabası gösterirler. Maskesi ile tanınan katil ile adeta bir kedi fare oyunu içerisine girerler. Wes Craven’ınkendi filmografisiyle ve korku türü ile alttan alttan alay ettiği fakat bunu bir yandan da korkutmayı başardığı filmin başrollerinde ise Drew Barrymore, Roger Jackson ve Neve Campbell gibi daja pek çok başarılı oyuncuyu görmek mümkündür. Film, beyaz perdeye yansıdığı sırada büyük ses getirmiş ve uzun yıllarda da adından söz ettirmeyi başardı. Güçlü kadrosu ve sürükleyici kurgusu beğenildi.

 

Çığlık (Scream) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Neve Campbell

Sidney Prescott

Courteney Cox

Gale Weathers

David Arquette

Deputy Dewey Riley

Skeet Ulrich

Billy Loomis

Matthew Lillard

Stuart Macher

Rose McGowan

Tatum Riley

Jamie Kennedy

Randy Meeks

Unknown

Bob Weinstein

Executive Producer

Harvey Weinstein

Executive Producer

Marco Beltrami

Original Music Composer

Directing

Production

Camera

Scott Andrew Ressler

First Assistant Camera
İlk yorum yapan siz olun “Çığlık (Scream)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Çığlık