Çeko Konusu

Çeko izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Çeko, 1970 yapımlı uyarlama bir kovboy filmidir. Yayınlandığı dönemde Amerikan Sineması’nı etkisi altına alan vahşi batı ve kovboy temaları, sinema mecrasında emin adımlarla ilerleyen Türk Sineması’nı da etkilemiştir. Çetin İnanç’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu baş rollerini ve kast oyuncularını ise; Yılmaz Köksal, Erol Taş, Hayal Sirer, Danyal Topatan, Semra Yıldız, Feridun Çölgeçen gibi Yeşilçam oyuncuları oluşturmuştur.

Bir çiftlik sahibi olan Alvarez, yaşadığı çevrede varlıklı sayılabilecek bir adamdır. Civar haydutlarından olan Ramon, Alvarez’in çiftliğini elde etmeyi kafasına koymuştur. Bu uğurda Alvarez’in karısı olan Dolores’i iş birliğine ikna eden Ramon, çiftlik için planlar kurmaya başlar. Dolores de en az Ramon kadar kötü kalpli bir kadındır, o da Ramon’u çiftliği elde etmek için kullanıyordur.

Alvarez, herkesin istediği bu çiftliği evlatlığı Çeko’ya vereceğini bildirir. Çeko vahşi batının en usta silahşörlerindendir, hemen herkes Çeko’nun namını duymuş ve hakkında bilgi sahibi olmuştur. Çiftliğin Çeko’ya gideceğini öğrenen Dolores, kocasını öldürerek bu durumu ortadan kaldırmaya çalışır, ancak geç kalmıştır ve Alvarez tarafından oğluna haber çoktan gönderilmiştir. Babasının kaldığı zor durumu öğrenen Çeko, yollara düşere çiftliğe gelir. Geldiğinde babasının öldüğünü, çiftliğin ise Dolores ve Ramon’un elinde kaldığını öğrenir. Babasına zorbalık yapıp çiftliği ele geçiren bu insanlarla mücadele etmek Çeko için kaçınılmaz olacaktır. Kısa sürede bu kötü insanları baba yadigari çiftlikten atmayı kafasına koyar.

Çeko Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Çeko”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.