Çaresiz Konusu

Çaresiz izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Temel Gürsu’nun yönetmenliğini yaptığı Çaresiz 1978 yılında vizyona girmiş bir dram komedi filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Özhan, Müjdat Gezen, Ali Şen ve Cem Ermanyer almıştır. Filmin hikâyesi birbirlerine âşık olan ancak bir araya gelmeleri imkânsız olan iki gencin mücadelesini anlatır. Rasim oldukça zengin bir iş adamıdır. Birden çok fabrikası ve çalışanları kendisine güç kadar farklı bir kişilikte katmış olacak ki çevresine hoyratça davranmayı alışkanlık haline getirmiştir. Ahmet’in annesi uzun yıllardır Rasim’in evinde hizmetçi olarak çalışmaktadır.

Evin bütün işlerini yaptığı için bazen yanında Ahmet’i de götürmek zorunda kalmıştır. Rasim’in kızı olan Nevin neredeyse çocukluğunun tamamını Ahmet ile birlikte geçirmektedir. Nevin’le aralarındaki sınıf farklılığından dolayı kendisini aciz durumda hisseden Ahmet sürekli kendisini geri planda tutmaya gayret eder ancak Nevin babası gibi biri değildir.

 Hoşgörülü karakteri sayesinde hem Ahmet’i hem de evlerinde hizmetçi olan annesine sevgi ile yaklaşmaya çalışır. Rasim yoğun iş temposu ve fabrikaların üretimi konusunda oldukça hassas bir dönem geçirmektedir ve o öfkeyle evine geldiğinde kızı Nevin ile hizmetçisinin oğlu Ahmet arasında bir yakınlaşma olduğunun sezgisine kapılır.

Gözü dönen Rasim öfkeyle hem Ahmet’i hem de annesini evinden kovar. Aradan geçen yıllar bu iki genci ayırmaz Nevin ile Ahmet arasında vazgeçilmez bir tutku oluşmaya başlar. Ahmet sesine güvenen biridir ve arkadaşlarının tavsiyelerine uyarak şarkıcı olmaya karar verir ve plak şirketlerinin kapısını çalmaya başlar.

Bu sırada Rasim’in fabrikalarından birinde müdür olarak Hamdi’yi göreve getirir. Fırsatçı karakteri Rasim’in ilgisini çektiği için onu en güvendiği kişi olarak tayin etmiş ve kızına uygun bir eş olabileceğini düşünmüştür. Nevin’in kalbi hala Ahmet’tedir ve babasının teklifini kabul etmez.  Ahmet istediği şöhrete ve paraya kavuşmuş ancak bir türlü Rasim’i kızıyla evlenmesi için ikna edemez.

Yine arkadaşlarının tavsiyelerine uyup ayağına kadar gider ancak Rasim sert bir tavırla kendisini geri çevirir. Hamdi, Nevin ile evlenerek Rasim’in servetine göz dikmiş ve onunla evlenmek için her yolu denemeye başlamıştır. Nevin’in hala Ahmet’ten hoşlandığını anlayınca onları ayırmak için girişimlere başlar. Ahmet’in hayatta kalması için Nevin’in ona olan aşkından vazgeçmesi gerekmektedir.

Çaresiz Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Çaresiz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.