Call Jane Konusu

Konu

İstenmeyen bir hamilelik geçiren evli bir kadın, Amerika’da yasal olarak kürtaj yaptıramadığı bir dönemde yaşamaktadır ve yardım bulmak için bir grup banliyö kadınıyla birlikte iş birliği yapar. 1960’ların geleneksel bir ev kadını, kadın hakları için mücadele etmek üzere Jane Kolektifi’ne katılır.

Özet

İstenmeyen bir hamilelik geçiren evli bir kadın, Amerika’da yasal olarak kürtaj yaptıramadığı bir dönemde yaşamaktadır ve yardım bulmak için bir grup banliyö kadınıyla birlikte iş birliği yapar. Jane’i Ara, yönetmenliğini Phyllis Nagy’nin yaptığı 2022 yapımı bir Amerikan komedi-drama filmidir. Başrollerinde Elizabeth Banks, Sigourney Weaver, Chris Messina, Kate Mara, Wunmi Mosaku, Cory Michael Smith, Grace Edwards ve John Magaro yer almaktadır. Prömiyeri 21 Ocak 2022’de 2022 Sundance Film Festivali’nde yapıldı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 28 Ekim 2022’de Roadside Attractions tarafından gösterime girmesi planlanmaktadır.

Detay

Yönetmen: Phyllis Nagy

Yazar: Hayley Schore ve Roshan Sethi

Yapımcı: Robbie Brenner, David Wulf ve Kevin McKeon

Başrol Oyuncuları: Elizabeth Banks, Sigourney Weaver, Chris Messina, Kate Mara, Wunmi Mosaku, Cory Michael Smith, Grace Edwards ve John Magaro

Tür: Drama – Tarih

Süre: 2 saat 1 dakika

Müzik: Isabella Summers

Call Jane Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Call Jane”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Call Jane