Bütün Kızlar Adına (I Am All Girls)

2021107 dk, , ,

Bütün Kızlar Adına (I Am All Girls) Konusu

Suç, gizem ve dram türündeki Bütün Kızlar Adına filmi, Güney Afrika’da yaşanan çocuk kaçakçılığı ve istismarı üzerine yaşanan olayları konu ediniyor.

Filmde 1994 yılındaki Güney Afrika’da yaşanan olaylar ortaya çıkar. Bir dönemin en ünlü suç örgütü elemanlarından birisi olan Gert de Jager’in itiraf etmesiyle ele geçirilen bu bilgiler, tüm dünyada büyük bir ses getirir. Yaşadıklarından pişman olan 44 yaşındaki Gert de Jager, tutuklandıktan sonra Güney Afrika’da 6 çocuğun kaçırıldığını ve kapsamlı bir suç örgütünün çalışmalar yaptığını söyler. Film Jager’in sorgulamaya alındığı görüntüler ile birlikte başlar ve Jager tek tek olayları itiraf etmeye başlar.

Başlangıçta 6 çocuğun kaçırıldığını söylese de olaylar incelendikten bu durumun yıllardan beri devam eden bir suç zinciri olduğunu fark edilir. Sonrasındaki itiraflarda ise 1948 ile 1994 yılları arasında yapılan çalışmalarda pek çok siyasi ismim ve partiden bakanların olduğu da belirtilir v soruşturmanın kapsamı genişletilir.

Geçmiş yıllarda yaşanan olayların araştırıldığı filmde daha sonrasında 2020 yılına geçiş yapılır. İnsan kaçakçılığı biriminde çalışan Jodie Snyman adlı kadın bir polis memurunun olaya dahil olması ile birlikte büyük bir hareketlilik başlar. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada, suçu işleyen kişilerin geçmişte seri cinayetler işlediği, pedofili gibi çeşitli suçlara karıştığı belirlenir. Hazırlanan özel ekip ise bu olayın üzerine daha fazla gitmeye başlar. Yapılan araştırmalar sonrasında mevcut suç örgütünün başında Salım Khan ve Pharwaz Khan olduğu belirlenir. Ardından örgütün çalışmaları tek tek deşifre edilmeye başlanır.

Devlet ve pek çok farklı siyasi güç tarafından desteklenen suç örgütüne karşı korkusuz bir şekilde araştırma gerçekleştiren Jodie ise ne zaman zaman kendi departmanındaki çalışanlarla da karşı karşıya gelir. Ancak Jodie işini kaybetme pahasına dahi olsa kızları kurtarmak için elinden gelen tüm çabayı gösterir.

Seri katiller, suç örgütü elemanları, kaçırılan küçük yaştaki kız çocukları ve işinden hiçbir şekilde taviz vermeyen kararlı Jodie ekseninde yaşanan olaylar Bütün Kızlar Adına filmiyle ekranlara taşınıyor.

SAFTA Golden Horn ödüllü Hlubi Mboya ve SAFTA Golden Horn adayı Erica Wessels gibi ünlü isimlerin yer aldığı film, kurgu olarak konuyu ekranlara taşısa da Güney Afrika’da yaşanan çocuk kaçakçılığı ve istismarı konularına da güçlü bir vurgu yapıyor.

Bütün Kızlar Adına (I Am All Girls) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Erica Wessels

Jodie Snyman

Deon Lotz

FJ Nolte

Hlubi Mboya

Ntombizonke Bapai

Matt Stern

Salim Khan's Lawyer

Mampho Brescia

Brother Boss Girl

Rafiq Jajbhay

Iranian Boss
İlk yorum yapan siz olun “Bütün Kızlar Adına (I Am All Girls)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Bütün Kızlar Adına