Bilen Kazanıyor Konusu

Bilen Kazanıyor izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1965 yılında sinema severlerle buluşan film, eski İstanbul portesini başarılı bir şekilde çizmiştir. Dönem filmleri arasında dram ve trajedinin ağırlıklı olarak işlenmesi, bir komedi filmi olarak karşımıza çıkan Bilen Kazanıyor’u farklı bir noktaya taşımıştır. Çekildiği dönemde Amerikan Sineması’nın komik ikilisi olan Laurel ve Hardy’den esinlenilerek ortaya çıktığı düşünülen Fıstık ve Mıstık karakterleri bir dizi komik olayın ortasında kalırlar.

Fıstık ve Mıstık çocukluk arkadaşı olan iki tembel insandır, yıllardır hiç bir işte dikiş tutturamamış ve çeşitli geçici işlerde çalışarak yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Hayatları hep kıt kanaat geçen ve asla başarılı bir işleri olmayan bu ikili için hep yeni planlar ve işler söz konusudur. Fıstık, Mıstık’ın kız  kardeşi olan Gönül ile nişanlıdır, Gönül, abisi Mıstık ve Nişanlısı Fıstık’a göre oldukça aklı başında ve sorumluluk sahibi bir kadındır. Sürekli olarak Fıstık ve Mıstık’ın açtığı belalarla mücadele eder ve ikilinin tüm yüklerini omuzlanır. Artık evlenip yuva kurmak isteyen Gönül, Fıstık’ın düzgün işler yapmasını ve hayat refahlarını sağlamasını ister.

Evlilik planları kuran Fıstık, bir an evvel para toparlamak ve ev kurmak zorundadır. İki arkadaş kafa kafaya vererek para bulmanın bir yolunu ararlar. Fıstık ve Mıstık para kovalarken genç bir Yahudi kadın olan Piliçyan ile tanışırlar, Piliçyan eski ve zengin bir Yahudi ailesinden gelen maddi olanakları yüksek biridir. Mıstık, Piliçyan’ı kendisine aşık ederek onun bu zenginliklerinden faydalanmayı ve Fıstık ve Gönül’e yardım etmeyi tasarlar. Bir süre sonra Piliçyan ve Mıstık evlenirler ancak bu evlilik Mıstık tarafından düzmece olaran planlanmış bir durumdur. Genç kadının drahomasını çalıp Fıstık’a vermeyi planlayan Mıstık için işler hiç de beklediği gibi gitmeyecektir. İkiliyi bekleyen birçok komik olay söz konusudur.

Bilen Kazanıyor Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bilen Kazanıyor”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.