Bıktım Her Gün Ölmekten Konusu

Bıktım Her Gün Ölmekten, 1976 yapımlı bir aşk- melodram filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda 70’li yıllarda birçok başarılı filme imzasını atmış ve başarılı melodram filmlerini seyircilerin beğenisine sunmuş olan, Hürrem Erman oturmaktadır. Ayrıca oyuncu kadrosunda bulunan ve başrolleri paylaşan Necla Nazır ve Orhan Gencebay da bu filmdeki performansları ile birçok insanın gönlünde taht kurmayı başarmışlardır.

Almanya’da işçi olarak çalışan Orhan, yıllık tatili için ailesinin yaşadığı yere geri döner, bu sırada ailenin gündeminde yıllardır süregelen bir kan davası vardır. Henüz yeni gelmiş olan Orhan’ı da bu kan davasının içerisine çekip intikam alması istenir. Kan davasına ve yaşanan bu olaylara karşı olan Orhan, ailesine karşı gelmenin yollarını arar. Tatilde olduğu süre boyunca orada bulunan edebiyat öğretmeni Meral’le karşılaşır, genç kadının güzelliğinden ve karakterinden etkilenen Orhan, onunla vakit geçirmeye başlar. Meral de Orhan’a karşı hisler beslemektedir. Bir süre sonra iki genç ailelerinin birbirine düşman ve kan davalı olduklarını keşfederler.

Bu kan davasına ve yaşanan tatsız olaylara her iki genç de karşı gelmektedir, ancak senelerdir süre gelen ve ailelerin her zaman yaşamının bir parçası olan kan davasından kurtulmak hiç de kolay olmayacaktır. Orhan ve Meral ailelerini karşılarına alıp bu kan davasına son vermeye ve aşklarını doya doya yaşamaya karar verirler. İkiliyi oldukça zor günler ve olaylar bekleyecektir.

Bıktım Her Gün Ölmekten Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bıktım Her Gün Ölmekten”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.