Belfast (Belfast)

Anılarımız bizi biz yapar

Belfast (Belfast) Konusu

Film, 1960’ların sonlarında bir çocuk ve işçi sınıfından bir ailenin hikayesini anlatıyor.Buddy, hayatının zirvesinde, ailesine duyduğu sevgi, çocukluk sevinci ve tomurcuklanan romantizmle dolu genç bir çocuktur. Ancak çok sevdiği memleketi giderek kaotik bir hal alırken, ailesi önemli bir seçimle karşı karşıyadır: Çatışmanın geçmesini ummak ya da yeni bir hayat için bildikleri her şeyden vazgeçmek.

Nostaljik bir tada sahip romantik bir drama olan “Belfast”, çocukların gözünden film serisinin son halkasıdır. Kuzey İrlanda’nın Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını koruyan ve 1969’da kendi adını taşıyan yapının dağılmasıyla ortaya çıkan ayrılıkçı örgüt IRA hakkında sayısız film izledik. İrlandalı Kenneth Branagh’ın “Belfast”ı, 1969’da 9 yaşında masum bir çocukken yaşadıklarına odaklanıyor.

Normal IRA filmlerinden çok farklı bir yapıya sahip olan “Belfast”, Kuzey İrlanda’daki Protestan Katolik çatışması sırasında bir ailenin değişen kaderini anlatıyor. Branagh, yarı otobiyografik filmini “heyecan verici, duygusal ve müzikal bir eve yolculuk” olarak tanımlıyor.

Belfast (Belfast) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Belfast (Belfast)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Belfast