Bekarlık Sultanlıktır Konusu

Evlilik kurumuna son derece karşı olan bir grup erkek kendilerine bir cemiyet kurarlar, bu cemiyet her daim bekar kalmaya yemin eden ve bu yeminlerini sonuna kadar korumaya özen gösteren erkeklerin bir arada olup  ve güç birliği kurdukları alandır. Ülkenin dört bir tarafından gelen bekarlar, senede bir kez toplantı yapıp gençlere evliliğin tam bir felaket olduğunu anlatmak isterler. Düzenli olarak bunu yapan cemiyet, yoklama yaparak aralarında evlenmiş olan hainleri de bulurlar.

Bu cemiyetin tam zıttı görüşlere sahip olan bir başka cemiyet ise Bekarları Evlendirme Cemiyeti’dir. Kadınların kurduğu ve genç kızların evlenmesi için faaliyetler gösteren bu kurum, Erkeklerin Bekarları Koruma Cemiyeti’nin hemen karşı dairesindedir. Yine olağan bir toplantısını yapan Bekarları Koruma Cemiyeti, ihraç edilenlerin listesini okuyup bekarlık yeminlerini ederler.

Bekarları evlendirme Cemiyeti üyesi bir genç kadın olan Zehra karşıt cemiyet üyesi olan Osman’ı elde etmenin yollarını arar, sokakta karşılaştığı genç adamın kendisine yardım etmesini sağlamak için ayağı burkulmuş gibi davranır. Bu davranışı ile Osman’a yaklaşmayı başaran genç kadın, iki cemiyet arasında yaşanacakların fitilini ateşler.

Bir süre sonra tüm bekarlar yavaş yavaş bir araya gelirler. Evlilik kurumuna son derece karşı olan Bekarları Koruma Cemiyeti Başkanı dahil bir çok genç evlilik yoluna girecektir.

Filiz Akın,  Mine Soley,Nevzat Okçugil, Sedat Demir, Aziz Basmacı, Necdet Tosun, Nilgün Esen, Mualla Sürer, Yılmaz Duru gibi bir çok oyuncunun yer aldığı film Türker İnanoğlu yönetmenliğinde ve Erler Film tarafından çekilmiştir. Çekildiği dönemde var olan evlilik ideallerine vurgu yapan film, romantik ve entrikalı yapısı ile karşımıza çıkıyor.

Bekarlık Sultanlıktır Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Directing

İlk yorum yapan siz olun “Bekarlık Sultanlıktır”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.