Bazıları Sıcak Sever Konusu

Başrolünde Marilyn Monroe’i izlediğimiz filmin yönetmeni Billy Wilder’dir. 1959 yılında gösterime giren film siyah beyaz komedi türündedir. 2000 yılına gelindiğinde Kongre Kütüphanesi tarafından kültürel değerler taşıdığı gerekçesiyle koruma altına alınmıştır. Film son zamanlarda işleri iyi gitmeyen iki müzisyenin tanık oldukları bir cinayetten kurtulmaları için izledikleri yöntemin başlarına açtıkları sorunları anlatıyor.

Chicago’lu iki caz sanatçısı Joe ve Jerry son zamanlarda iş bulmakta güçlük çekmektedir. 1929 yılında alkol tüketiminin yasaklandığı bir günde 7 kişinin katledilmesine tanık olurlar ve çetenin lideri Columba geriye görgü tanıklarının kalmasını istemediği için iki müzisyeninde ölmesi gerektiğini düşünür. Adamlarını gönderip öldürmesini emrettiği sırada polisler gelir ve iki müzisyen kaçmayı başarmıştır. Yakalanmamak için kılık değiştirip şehirden uzaklaşmaya düşünürler. Bunun için ikiside kalın kılığına girmiş artık yeni isimleri Josephie ve Daphne olmuştur. Bu sayede tamamı kadınlardan oluşan bir orkestrada kendilerine iş bulurlar ancak bir sorun vardır. İkiside grubun solisti Sugar Kane’e aşık olurlar. Fakat Sugar Kane’nin en büyük hayali zengin bir Florida’lı bulup evlenmektir.

Tren Florida’ya geldiğinde bütün ekip bir otele gider. Joe dahice bir plan yapıp kendini zengin biri olarak tanıtarak Sugar’ı etkilemeye karar verir. Bu sırada Osgood karakteri belirir. Osgood gerçekten bir milyonerdir ve kadın kılığına bürünerek yeni adı Daphne olan Jerry’e aşık olmuştur. Jerry kimliğini açığa çıkarmaması gerektiği için bir süre adamı oyalamayı başarır. Osgood bir gece Daphne’yi yata davet eder. Ancak aynı planı Joe’de Sugar ile birlikte yaptığı için Daphne’e Osgood’u yattan uzak tutması gerektiğini söyler. İki ayrı yata giden dört kişi arasında bir süre sonra beklenilmedik bir etkileşim olmaya başlar. Sugar gerçektende Joe’e aşık olmuştur. Bu sırada Osgood, Daphne’ye evlenmek teklifi eder. Onun zengin biri olduğu gerçeğiyle bir an heyecanla bu teklifi kabul eder.

Bu dört kişi otele geldiklerinde bir etkinliğe katılmak üzere salona inerler. Bu sırada Joe ve Jerry’nin peşinde olan çete üyeleri onları görüp hemen teşhis ederler. Bu sırada hemen yata binip kaçmaya çalışırlar. Dahphe’nin kafasındaki peruk düştüğünde kadın olmadığı anlaşılır.

Bazıları Sıcak Sever Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Tony Curtis

Joe (Josephine)

Marilyn Monroe

Sugar Kane Kowalczyk

Jack Lemmon

Jerry (Daphne)

George Raft

Spats Colombo

Pat O’Brien

Detective Mulligan

Joe E. Brown

Osgood Fielding III

Nehemiah Persoff

Little Bonaparte

Billy Gray

Sig Poliakoff

George E. Stone

Toothpick Charlie

Dave Barry

Beinstock

Mike Mazurki

Spats' Henchman

Harry Wilson

Spats' Henchman

Directing

Production

I. A. L. Diamond

Associate Producer

Doane Harrison

Associate Producer

Allen K. Wood

Production Manager

Camera

Charles Lang

Director of Photography

Editing

Sound

Adolph Deutsch

Original Music Composer

Art

Edward G. Boyle

Set Decoration

Crew

Milt Rice

Special Effects

Lighting

İlk yorum yapan siz olun “Bazıları Sıcak Sever”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.