Batsın Bu Dünya Konusu

Batsın Bu Dünya izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Batsın Bu Dünya, Osman Seden’in yönetmenliğinde çekilen 1975 yapımlı bir Yeşilçam filmidir. Orhan Gencebay, Müjde Ar, Kadir Savun, Yaşar Yağmur, Osman Alyanak, Ali Cağaloğlu gibi Yeşilçam’ın usta isimlerinin yer aldığı film, Orhan Gencebay’ın yıldızının parlamaya başladığı sıralar çekilmiştir. Sesi ve duruşu ile seyircinin kalbini fetheden Orhan Gencebay’a Müjde Ar baş rollerde eşlik etmiştir.

Orhan küçük bir kasabada yaşayan ve gemilerde kaptanlık yapan kendi halinde bir adamdır. Son zamanlarda Şakir Bey adında zengin bir adamın işçilerini taşıyan küçük bir tekneye kaptanlık etmeye başlamıştır. Şakir Bey, Orhan’ın karakterinden ve çalışkanlığından etkilenmiş, genç adama büyük bir güven duymaya başlamıştır. Ona çok mühim görevler vermeye başlayan Şakir Bey, bir gün teklif ettiği bir istekle genç adamın hayatını alt üst edecektir. Orhan için zorlu günlerin başlangıcı niteliğinde bu teklif, genç adamı arada bırakacaktır.

Şakir Bey’in haylaz ve başıboş dolaşan oğlu Ferit, babasının işçilerinden olan Seher’i yalnız yakaladığı bir gün ona tecavüz eder. Yaşanan bu tecavüz olayı Seher’in hem psikolojisini hem de hayatını mahveder. Bu olaydan haberdar olan Şakir Bey, genç kadın için çözüm yolları aramaya başlar, en sonunda en güvendiği adamı olan Orhan’a durumu anlatıp Seher ile evlenmesini ister. Seher’in haline üzülen ve Şakir Bey’i reddedemeyen Orhan, bu evliliği kabul eder. Kısa sürede evlenen Orhan ve Seher, Orhan’ın ailesinin ve yakın çevresinin tepkisi ile karşılaşır. Zorunlu olarak yapılan bu evlilik hem Orhan’ın hem de Seher’in hayatını etkileyecektir. Zorunlu olarak başlayan bu evlilik Seher’in sığınağı haline gelir, genç adamın temiz kalbi Seher’i yaşadığı travmanın içerisinden çıkarıp alır. Orhan için de Seher ile olan birlikteliği büyük bir keyif haline gelecektir.

Batsın Bu Dünya Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Batsın Bu Dünya”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.