Batman: Ejderha’nın Ruhu (Batman: Soul of the Dragon)

Nihai hesaplaşmaya hazır olun.

Batman: Ejderha’nın Ruhu (Batman: Soul of the Dragon) Konusu

Özet

Batman: Ejderhanın Ruhu, Warner Bros. Animation ve DC Entertainment tarafından üretilen 2021 yapımı Amerikan animasyon doğrudan video süper kahraman filmidir. DC Universe Animasyon Orijinal Filmlerinin 40. filmidir. Sam Liu’nun yönettiği ve Bruce Timm’in yönetici yapımcılığını üstlendiği film, herhangi bir çizgi romana dayanmayan orijinal bir hikaye içeriyor. Filmde Bruce Wayne / Batman rolünde David Giuntoli, Richard Dragon rolünde Mark Dacascos, Lady Shiva rolünde Kelly Hu, Ben Turner / Bronz Kaplan rolünde Michael Jai White, O-Sensei rolünde James Hong, Jade Nguyen rolünde Jamie Chung ve Jeffrey Burr rolünde Josh Keaton seslendiriyor.

Konu

Bruce Wayne gençlik döneminde, kanunsuz bir suç savaşçısı olmak için kendini eğitmeye başlarken, Hindukuş Himalaya bölgesinde gizli bir manastır olan Nanda Parbat’a gider ve burada bekçisi O-Sensei ve dövüş sanatları eğitimi alan diğer beş öğrenciyle tanışır; Shiva, Richard Dragon, Jade, Ben Turner ve Rip Jagger. O-Sensei sonunda Shiva’ya Muramasa kılıcı Soul Breaker’ı emanet eder, ancak manastırın dış çeperindeki belirli bir kapı hakkında ketum davranır. Bir gece Rip yasak kapıdan içeri girer ve O-Sensei’nin koruduğu mistik bir kapının anahtarı olan Ruh Kırıcı ile Jade’i öldürür. Bu kapı yılan tanrı Nāga’nın ev boyutuna açılır; hizmetkârlarından dördü ortaya çıkar ve O-Sensei ile öğrencilerine saldırmadan önce Rip’i yutar. Bruce ve diğerleri iblisleri öldürür, ancak kapıyı kapatmak için O-Sensei, Nāga’nın alemine girerek kendini feda eder. Daha sonra oda çöker ve sadece kapı sağlam kalır.

Yıllar sonra Richard, Kobra adlı tehlikeli bir yılan tarikatının lideri olan milyoner Jeffrey Burr’ün kapıyı ele geçirdiğini keşfeder. Richard, Bruce’dan yardım istemek için Gotham Şehrine gider, ancak Burr’un baş katili Schlangenfaust tarafından tutulan bir çete tarafından saldırıya uğrarlar. Bu mücadele sırasında Richard, Bruce’un Batman olduğunu ve Schlangenfaust’un Soul Breaker’ı aradığını öğrenir. Suç lordu Shiva’yı bilgilendirmek için Gotham Çin Mahallesi’ne giderler, ancak tarikatçılar orada onlara saldırır ve Schlangenfaust kılıcı çalmak için dikkat dağınıklığını kullanır. Yardıma ihtiyaç duyan üçlü, Ben’i aralarına alır ve birlikte tarikatı, tarikatın kapıyı ele geçirdiği ve kaçırdıkları birkaç çocuğu Ruh Kırıcı’ya kurban ederek kapıyı açmaya hazırlandıkları ağır tahkimatlı bir adaya kadar takip ederler. Ayrıca Ben’den, yıllar önce Rip’in üyelerinden biri olduğunu keşfettikten sonra Kobra’yı takip ettiğini ve belirsiz bir kehanet nedeniyle Burr’un Nāga’nın dünyevi avatarı olmak anlamına geldiğini öğrendiğini öğrenirler.

Uçakla gelen Batman, Richard, Shiva ve Ben paraşütle aşağı iner ve bir dizi yeraltı mezarından Kobra’nın savunmasına sızar. Ancak, Nāga’nın şeytani hizmetkârlarından biri olduğu ortaya çıkan Schlangenfaust ile karşılaşırlar. Batman ve Ben Schlangenfaust ile savaşırken, Richard ve Shiva çocukların kurban edilmesini önler ve tarikat üyeleriyle çatışmaya girer. Rakiplerini yenerek Burr’u kapıda köşeye sıkıştırırlar, ancak Burr Ruh Kırıcı’yı kendisine karşı çevirerek kapıyı açar. O-Sensei’nin bedenini ele geçirmiş olan Nāga ortaya çıkar ve yoldaşlarını hızla alt eder. Nāga, Richard’ın kaderindeki asıl konukçu olduğunu açıklar ve onu güç vaatleriyle baştan çıkarmaya çalışır, ancak Richard bunu reddeder ve Batman’in de yardımıyla Ruh Kırıcı’yı kullanarak O-Sensei’yi bıçaklayarak onu kovar.

Nāga’nın tahakkümünden kurtulan O-Sensei, kollarında ölmeden önce öğrencilerine veda eder. Geçidi sonsuza dek kapatmak için Batman, Ruh Kırıcı’yı kullanarak Nāga’nın boyutuna girer, ancak Richard, Shiva ve Ben isteyerek onu takip eder. Geçit kapandıktan sonra, dörtlü Nāga ve iblis sürüsüne karşı savaşa hazırlanır.

Oyuncular

  • David Giuntoli
  • Mark Dacascos
  • Kelly Hu
  • Michael Jai White
  • James Hong
  • Josh Keaton
  • Jamie Chung

Batman: Ejderha’nın Ruhu (Batman: Soul of the Dragon) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

David Giuntoli

Bruce Wayne / Batman (voice)

Mark Dacascos

Richard Dragon (voice)

Kelly Hu

Lady Shiva (voice)

Michael Jai White

Ben Turner / Bronze Tiger (voice)

James Hong

O-Sensei (voice)

Eric Bauza

Axe Gang Leader (voice)

Jamie Chung

Jade (voice)

Unknown

Bob Kane

Characters

Michael Uslan

Executive Producer

Bruce Timm

Executive Producer

Sam Liu

Director

Sam Liu

Producer

Sam Register

Executive Producer

Writing

Denny O'Neil

Characters
İlk yorum yapan siz olun “Batman: Ejderha’nın Ruhu (Batman: Soul of the Dragon)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Batman: Ejderha'nın Ruhu