Bağlılık Hasan (Bağlılık Hasan) Konusu

Bağlılık Hasan filminin konusu, Hasan Semih Kaplanoğlu’nun yönetmiş olduğu 2021 yılı yapımına ait olan Türk drama filmidir. Haziran 2021’de film, 2021 Cannes Film Festivali’nde Belirtilmemiş kategorisinde ödüle aday gösterildi. Türkiye tarafından Ödül Töreni’nde ise En İyi Uluslararası Uzun Film dalında aday gösterildi.

Film, 11 Temmuz 2021’de 2021 Cannes Film Festivali’nde gösterildi ve burada Belirtilmemiş kategorisinde de yarıştı. Film ayrıca, Kasım 2021’de gösterileceği 52. Hindistan Uluslararası Film Festivali’nde ICFT UNESCO Gandhi Madalyası için kısa listeye alındı.

Bağlılık Hasan, babasından miras kalan meyve bahçelerinden ve tarlalardan geçimini sağlayan Hasan’dan bahsederken, Mekke’ye yaptığı yolculukta, hacca yaklaşırken tarlasının ortasına dikilmesi gereken sırıktan kurtulmaya çalışırken, geçmiş ve kendisi. Hasan ve eşi Emine’yi yıllar içinde tanıdıkça, sadece kendi amaçları doğrultusunda hareket ettiklerini ve davranışlarının başkaları üzerindeki etkisini pek düşünmediklerini gördük. Yıllardır bekledikleri müjdeyi alıp Hac için Mekke’ye gitmeye hazırlanan Hasan, geçmişini sorgulamaya başladı. Eylemleri ile hayatını üzerine inşa ettiği değerler arasında çelişkilerle karşı karşıyadır.

Bağlılık Hasan (Bağlılık Hasan) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bağlılık Hasan (Bağlılık Hasan)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Bağlılık Hasan