Babanın Oğlu (Babanın Oğlu) Konusu

Babanın Oğlu (Babanın Oğlu) izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Melih Gülgen’in yönetmenliğini yaptığı, Erdoğan Tünaş’ın ise senaryosunu üstlendiği film Babanın Oğlu, başrolünde usta oyuncu Cüneyt Arkın’ın yer aldığı Türk filmidir.

Filmde Cüneyt Arkın bir fabrikada çalışan işçi Murat Taner’i canlandırmaktadır. Murat, fabrikada çalışırken patronları Haydar Bey’in maaşlarına gereken zammı yapmamasından yakınır. Aynı fikirde olan diğer işçilerle bir araya gelip fabrika sahibine seslerini duyurmak için grev yapmaya karar verirler.

Gerginliği çıkaran ve çalışan diğer işçilerin sesi olan Murat, Haydar Bey’e sesini duyurur ve grev son bulur. Ancak aradan çok geçmeden fabrika sahibi Haydar Bey ölü bulunur. Cinayet suçu Murat’ın üstüne kalmıştır. Haksız yere hapse giren genç adam, hapishanede büyük bir örgüt kuracak ve hayatını zindan edenlerden öcünü almak için harekete geçecektir. 14 yıl hapiste kalan Murat, tahliye olunca geride bıraktığı ailesi ve oğlu Ömer’in peşine düşer. Oğlu Ömer ise evden kaçıp bir İmamın yanına sığınmıştır. İmam Hüseyin, genç delikanlıya sahip çıkmış ve ona baba sevgisini vermiştir. Ömer, burada okuyup, polis olmuş ve görevini adaletiyle yerine getiren genç bir delikanlı olur.

Yıllar sonra Murat ile oğlu Ömer’in yollarının kesişmesi ise izleyicisini duygulandırmayı başaran sahnelerden biri olmuştur. Cüneyt Arkın’a rol arkadaşları Deniz Erkanat, Kazım Kartal, Cemil Şahbaz, Turgut Özatay ve Hüseyin Peyda eşlik eden değerli oyunculardandır. Piyasada namından söz ettiren Murat ile polis olan oğlu Ömer’in dramatik öyküsü sizlerle.

Babanın Oğlu (Babanın Oğlu) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Babanın Oğlu (Babanın Oğlu)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.

Babanın Oğlu