Awake Konusu

Awake filmi insanlığın uyku yeteneğini tamamen kaybetmesi halinde yaşanacaklara farklı bir bakış açısı getiriyor. Mark Raso tarafından yönetilen Gina Rodriguez, Ariana Greenblatt, Lucius Hoyos gibi yıldızlara sahip olan film, dünyada yaşanan bir felaket sonrasında gerçekleşiyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde orduda çalışan doktor ve iki çocuk annesi olan Jill, dünyada yaşanan felaket sonrasında çocuklarını korumak için amansız bir mücadeleye girişir. Yaşanan felaket, ülkedeki tüm Elektronik cihazların bozulmasına neden olurken araçlar dahi elektronik sisteme sahip olması halinde kullanılamaz duruma gelir. İnsanların uykusuz kalması, toplum içerisinde kısa süre içerisinde çeşitli sorunlara yol açar. İnsanlar uyuyabilmek için eczanelere saldırır ve uyku ilaçlarında çare bulmaya çalışır. Ancak tüm bu çabalar sonuçsuz kalır ve kim ne yaparsa yapsın uyuyamaz.

Bilim adamları tarafından hazırlanan bir merkezde ise uykusuzluğa neden olan durumun tespit edilmesi için özel bir ekip kurularak çalışmalara başlanır. Bu sırada dünyada uyuma yeteneğini kaybetmeyen bir kişi olduğu tespit edilir. Ardından yaşlı kadın, araştırma merkezine getirilir ve bir dizi teste tabi tutulur. Araştırmalar ile insanlığın bu korkunç sondan bir an önce kurtulması hedeflenir. Ancak dünyada uyuyabilen tek kişi yaşlı kadın değildir. Jill’in kızı Matilda da uyuyabilen bir diğer kişidir. Bu nedenle yapılacak çalışmalarda Matilda kısa süre içerisinde hedef haline gelir. Jill ise kızının denek olarak kullanılmasına izin vermez. Bir yandan onu korumak ve bir yandan da uykusuzluk ile mücadele etmek için zorlu bir mücadeleye başlar.

Filmin ilk sahnesinden itibaren düşmeyen tempo, halüsinasyonlar, histeriler, uykunun ne kadar önemli olduğunu izleyenlere aktarmakta. Son sahnesine kadar izleyicileri ekrana bağlayan film; bilim kurgu, gerilim ve macera konusunda son yılların en başarılı yapımları arasında gösteriliyor.

Awake Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Awake”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Awake