Atını Seven Kovboy (Red Kit) Konusu

Atını Seven Kovboy (Red Kit) izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.


Atını Seven Kovboy (Red Kit) filminin konusu:

Yönetmenliğini Aram Gülyüz, senaryo ve yapımcılığını Özdemir Birsel’in yaptığı Atını Seven Kovboy (Red Kit) filmi, 1974 yılı Türk yapımı bir Western – Komedi türüdür. Başrollerinde Sadri Alışık, Ali Şen gibi isimlerin rol aldığı filmde Cevat Kurtuluş, Sami Hazinses, Süheyl Eğriboz gibi isimler de rol alıyor.

Karasakal hileyle Mersedes’in babasının malvarlığına el koyar ve ölümüne sebep olur. Bununla yetinmeyen Karasakal, Moruk’un çiftliğini de gasp etmeye çalışır. Diğer yandan Dalton kardeşler ise birçok soygun yaparak etrafa korku salarlar. Red Kit, tüm bu olayları çözmek üzere Teksas’ın Ölübol kasabasına gelir. Ancak olaylar hiç de onun beklediği gibi gerçekleşmeyecektir.

 

Filmin konusu, tıpkı uyarlandığı çizgi roman dizisi Red Kit gibi 19. yüzyılda Vahşi Batı’da geçiyor ve Red Kit ‘Lucky Luke’un hikayesini ele alıyor. Bay Davis, Oklahoma’da yaşayan kızı Mersedes’e gönderilmek üzere avukatı (Kara Sakal) ile bir vasiyetname imzalar. Ancak imzaladığı belgede tüm mal varlığını Karasakal’a devrettiği yazılıdır. Karasakal (Karasakal) malları gasp eder ve Mersedes’in babasının ölümüne sebep olur. Verdiği onca zarardan sonra Moruk’un (İhtiyar) topraklarını da gasp etmeye çalışır. Gölgesinden bile hızlı silah çektiği söylenen efsanevi kovboy Red Kit, Oklahoma’daki Wells Fargo şirketinin yöneticisi (Ali Demir) tarafından iş teklifi için davet edildi. Posta arabalarına yönelik artan saldırılar, şirketin itibarına zarar verir. Oklahoma’dan Teksas’a posta arabasını koruma görevini kabul eder. Koruyacağı arabanın şoförü ise kırbaçlamadaki ustalığıyla tanınan Ayıbogan Hank’tır (Ahmet Sert). Dalton Kardeşler ise yaptıkları bir dizi soygunla insanların yüreğine korku salmaktadır. Red Kit’in eşlik ettiği posta arabası yola çıkar, ancak yolda Daltonlar tarafından durdurulur. Red Kit (Şanslı Şans), bu olayları çözmek için Teksas’ın Olübol kasabasına gelir. Ancak işler planladığı gibi gitmeyecektir.

Yapımı: 1974

Türkiye Tür: Komedi-Western

Yönetmen: Aram Gülyüz

Oyuncular: Sadri Alışık, Ali Şen, Cevat Kurtuluş, Sami Hazinses, Süheyl Eğriboz

Senaryo: Özdemir Birsel

Yapımcı: Özdemir Birsel

İlk yorum yapan siz olun “Atını Seven Kovboy (Red Kit)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.