Arn: Tapınak Şövalyeleri

Arn: Tapınak Şövalyeleri

Arn: Tapınak Şövalyeleri Konusu

2007 yılında ilk defa seyirci karşısına çıkan Arn: Tapınak Şövalyeleri filmi, İsveç ülkesine aittir. Aksiyon filmler, dram filmler, macera filmleri, romantik filmler ve savaş filmler kategorilerinde yer alan Arn: Tapınak Şövalyeleri filminin yönetmen koltuğunda Peter Flinth oturmaktadır. Arn: Tapınak Şövalyeleri filminin başrol oyuncuları ise şu şekilde sıralanmaktadır; Joakim Nätterqvist, Sofia Helin ve Stellan Skarsgård.

Arn: Tapınak Şövalyeleri filminin konusu

Arn ve Cecilia’nın hikayesi, İsveç’ten Orta doğuya doğru uzanan bir hikaye. Arn ve Cecilia gayet cesur şövalyelerdir. Arn: Tapınak Şövalyeleri filminin hikayesi de cesur şövalyeler, güçlü kraliçeler ve hain krallar ile dolu bir hikayedir. Entrika, dostluk ve ihanet masallarının bir derlemesi olan filmde, olmazsa olmaz büyük bir aşk hikayesi var. Arn Magnusson 1150 yılında, İsveç’in Batı yakasındaki Batı Gothia’da, Arnas çiftliğinde dünyaya gözlerini açar.

Arn Magnusson gayet yetenekli bir dövüşçüdür.

Arn Magnusson her geçen yıl daha eğitimli bir gence ve yetenekli bir kılıç ustasına dönüşür. Hayatının aşkı olan Cecilia ile tanıştığı zaman ise zalim dünya onları ayırmak için adeta yemin etmiştir. Cecilia bir rahibe manastırında adaeta hapis hayatı yaşamaktadır. Arn ise Filisten’e gider. Burada savaş içerisinde olan Müslümanlar ile Hristiyanlar arasında çıkan korkunç savaşa şövalye olarak gönderilmiştir.

Arn ve Cecilia geri kavuşacakları günün hayalini hiçbir zaman yitirmediler

Bu acı dolu ayrılık Arn Magnusson’un Tanrı’ya ve Onun iyiliğe olan inancını ciddi anlamda sarmıştır. Arn Magnusson ile Cecilia birbirlerine kavuşacakları güne  olan inançlarını hiçbir zaman yitirmeyeceklerdir. Arn Magnusson eve döndüğü zaman ise aşkı ve hayatının en büyük vazifesi adına savaşmak zorunda kalacaktır. Bu zorlu görev ise İsveç’i tek bir krallık altında birleştirmek…

Ekip & Oyuncular

Camera

Eric Kress

Director of Photography

Art

Anna Asp

Production Design

Frederic Evard

Art Direction

Editing

Anders Villadsen

Additional Editor

Søren B. Ebbe

Additional Editor

Crew

Cedric Proust

Stunt Coordinator

Jens Schlosser

Second Unit Cinematographer

Sound

Tuomas Kantelinen

Original Music Composer
İlk yorum yapan siz olun “Arn: Tapınak Şövalyeleri”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.