Ağlayan Çayır Konusu

Yunan sinemasının baş yapıtlarına imza atmış olan Teo Angelopoulos, Ağlayan Çayır ile uzun yıllar adından söz ettirecek olan bir üçlemeye hayat verecektir. Ağlayan Çayır için bu bir Yunan ağıtıdır, diyen Angelopoulos, Eleni karakteri ile Helen’e çağrışımda bulunur. Hemen her sahnesinde metaforlar ve çağrışımlar kullanır.

Odessa’dan savaş nedeni ile ayrılan bir aile, yetim kalmış bir küçük kızı da yanlarında götürür. Alexis’in ailesi tarafından evlat edinilen Elleni, hüzünlü ve yalnız bir hayata başlayacaktır. Aşkın, mutsuzluğun, göz yaşının hiç eksik olmadığı bir yaşam sürecek olan Elleni, uzun soluklu bir hayatın içinde tek başına kalacak ve yaşamı boyunca bir hikayenin kahramanı olacaktır.

Alexis ile birbirlerine aşık olan Elleni, daha küçük yaşlarda iken bir bebek dünyaya getirir. Aile tarafından bebek bir aileye evlatlık verilecektir. Bu travma Elleni’nin hayatında derin bir iz bırakacaktır. Genç kadın yaşadığı bu olayın ardından Alexis’in babasının evliliğe zorlaması şokunu yaşar. Alexis ile kaçan genç kadını melankolik bir hayat ve mücadele bekler.

Ağlayan Çayır Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Ağlayan Çayır”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Ağlayan Çayır