Adalı Kız Konusu

Oksal Pekmezoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı Adalı Kız, 1976 yılında vizyona giren bir romantik komedi filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda Müjde Ar, Murat Soydan, Orhan Alkan ve Ahmet Kostarika yer almıştır. Filmin hikayesi Eda ve Ali’nin ikiye bölünmüş bir aşk maceralarından meydana gelir. Eda ve arkadaşları birlikte eğlenmek için bir tekne gezintisine çıkmaya karar verir. Oldukça eğlenceli zaman geçirdikleri sırada aniden tekneleri bozulur ve eğlenceleri yarıda kalır. Bir süre denizin ortasında mahsur kaldıktan sonra uzaktan bir başka teknenin geldiği görülür. Teknesinden inen adam bozuk teknenin arızasını giderir ve tekrar çalıştırır. Eda ve arkadaşları adama teşekkür edip konuşmak istediğinde cevap alamazlar. Karşılarındaki adamın yabani lakabıyla tanındığını öğrenirler. Yabani hiç kimseyle konuşmaz, kendisine sorulan sorulara cevap vermez ve sessizliğine değer veren biridir. Eda yabaniyi oldukça esrarengiz bulur ve kendisini daha yakından tanımaya karar vermiştir. Arkadaşlarıyla iddiaya girer ve yabaniyi konuşturabileceğini hatta kendisine aşık edebileceğini söyler. Oldukça kararlı olan Eda, yabaniyle ilgilenmeye başlamış ve çok kısa bir süre sonra kendisine aşık etmeyi başarmıştır.

Daha sonra evlenmeye karar vermişler ve teknede bir parti düzenleyerek nişanlanmak üzere arkadaşlarıyla birlikte toplanmıştır. Eda iddiayı kazandığını düşünerek yabaniyi tekneden aşağıya denize atar ve onunla alay eder. Arkadaşlarıyla birlikte denize düşen bu adama kahkaha atarak oradan uzaklaşırlar. Eda ailesinin yanına İstanbul’a geri döner ve kendisini bekleyen lüks hayatın tadını çıkarmaya başlar. Eda’nın ailesi oldukça zengindir ve kızlarının keyifli vakit geçirebilmesi için bütün imkanlarını seferber etmişlerdir. Arkadaşlarıyla birlikte yabaniye yaptıkları o an eğlenceli gelse de daha sonra Eda’nın vicdanını sızlatmaya başlar. Bu sırada şans eseri gazete onun fotoğrafını görür ve yabani diye tanıdıkları adam aslında dünyaca ünlü bir bilim adamıdır. Köpek balıklarını araştırmak için yoğun çaba harcayan Ali Yılmaz, yakın zamanda İstanbul’da bir konferans verecektir. Eda hem şaşkınlığını gidermek hem de özür dilemek için konferansa gitmeye karar verir. Ali ile karşılaşan Eda özür diledikten sonra birlikte zaman geçirmek istediğini söyler. Teknede yaşanan aşk farklı bir boyut kazanmış ve
birlikte mutlu bir çift olmayı başarmışlardır. Ancak kendisine yapılanları unutmayan Ali intikam almak için bu kez kendisi oyun oynamaya karar verir.

Adalı Kız Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Adalı Kız”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.