9 Rota Konusu

2005 yılında ilk defa seyirci karşısına çıkan 9. Rota filmi, Rusya ülkesine aittir. Aksiyon filmler, dram filmler ve tarihi filmler kategorisinde yer alan 9. Rota filminin yönetmen koltuğunda Fyodor Bondarchuk oturmaktadır. 9. Rota filminin başrol oyuncuları ise şu şekilde sıralanmaktadır; Artur Smolyaninov, Aleksey Chadov, Konstantin Kryukov.

9. Rota filminin konusu

1998 yılında Sibirya’da bir grup genç Afganistan’da mücahitlere karşı savaşmak için askeriyeye başvururlar. Eğitim almak için Özbekistan’ın Fergana bölgesinde yer alan acemi birliğine gönderilirler. Acemi birliğe gelen bu gençler, burada bulunan psikopat Astsubay Dygalo’nun hakaret ve şiddetine maruz kalırlar. Astsubay Dygalo’nun bu şekilde davranması ise gençlerin arasındaki samimiyet ve dostluk kavramları pekişir.

Acemi Birlik dönemi artık bitmiştir

Acemi birliğinde gerekli eğitimleri alan bu gençler için yeni bir yolculuk başlamaktadır. Gençler artık Bagram Üssü’ne gönderilirler. Afganistan’a varan gençler, buraya gelir gelmez kendilerini büyük bir karışıklığın içerisinde bulurlar. Afganlılar kalkmakta olan bir uçağı patlatmıştır ve ortalık karma karışıktır. Acemi birliğinden yeni gelen bu gençler Dokuzuncu Bölüğe katılıp 3234 metre yükseklikte yer alan Host Bölgesi’ne giderler.

Gençler yeni görevleri için hazırdır

Artık yeni bir görev alan bu gençlerin yeni görevi, dağı korumaktır. Hem yeni yerde hem de yeni görevde acemi olan bu gençler, yardım konvoylarına kalkan oluşturmak üzere buraya getirilmişlerdir. Rus ordusu ise ilerleyen süre zarfı boyunca Afganistan’dan çekildiği zaman ise dağlarda durmaya ve korumaya devam eden 9. Bölük kaderine terk edilmiştir.

Ekip & Oyuncular

Aleksey Chadov

Воробей

Konstantin Kryukov

Джоконда

Ivan Kokorin

Чугун

Soslan Fidarov

Пиночет

Amadu Mamadakov

Курбаши

Marat Gudiev

Ахмет

Aleksandr Bashirov

Помидор

Andrey Krasko

Комполка в Афганистане

Irina Rakhmanova

Белоснежка

Sound

Richard Pryke

Sound Re-Recording Mixer

Andrew Caller

Sound Re-Recording Mixer

Ivan Burlyayev

Original Music Composer

Directing

Editing

Visual Effects

Tero Kinnunen

Visual Effects Director

Crew

Art

Grigori Pushkin

Production Design
İlk yorum yapan siz olun “9 Rota”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.