Bir solukta oturup bitirebileceğiniz en iyi 10 film listesi

Bir oturuşta heyecanı ve macerayı buram buram hissedebileceğiniz filmleri sizler için derledik. Top10 listemizin ilk efsanevi filmlerinden olan l am legend ile başladık. Hepsi birbirinden heyecanlı ve nefes kesen senaryolarıyla izleyici defalarca ekrana kilitlemeyi başarmıştır. Derlediğimiz filmler bu zamana kadar en çok izlenen film olmanın yanı sıra Oscar adayı ve ödülleri almış olan filmlerdir. Haydi gelin şimdi birlikte Top10 listemize tekrar bakalım. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

1.I Am Legend (2007)

Filmde önemli bir yere konumlandırılan Robert Neville, üstün yetenekleri olan bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan bir virüsün kendisine bulaşmasıyla karşı karşıya kalır. Söz konusu bu virüs son derece kısa bir süre içerisinde pek çok insanın ölümüne sebep olmuş ve dünya nüfusunun yarısından fazlasını geceleri avlanan mutantlara çevirmiştir.

Ben Efsaneyim
Ben Efsaneyim

2.10 Cloverfield Lane

Genç yaşlarda bir kadın olan Michelle (Mary Elizabeth Winstead), geçirdiği trafik kazasının ardından kendini bir yeraltı sığınağında kapalı halde bulur. Sığınağın sahibi olan Howard (John Goodman), dünyada son derece büyük bir kimyasal saldırı yaşandığını ve sığınağın dışında yaşamanın artık imkansız olduğundan söz eder. Fakat, Michelle ne pahasına olursa olsun oradan kaçmak ve durumu kendi gözleriyle görmek için elinden geleni yapmaya çalışacaktır.

Cloverfield Yolu No:10
Cloverfield Yolu No:10

 

3.The Platform

The Platform, dikey bir platform üzerine kurulan bir hapishanede geçiyor. Her hücrede iki mahkumun yer aldığı hapishanede, yemek günde sadece bir kere üst kattan en aşağı kata doğru gelmektedir. Üst kattaki mahkumlar istediklerini yemek için uğraşırken alt kattaki mahkumlar ise her gün yaşadıkları açlık karşısında vahşileşmektedir. Bir gün kendini hapishanenin 33. katında bulan Goreng, hapishanenin kurallarını iyi bir şekilde bilen Trimagasi ile beraber yiyeceğe ulaşabilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

The Platform
The Platform

4.Annihilation

Olağandışı faaliyetlerin olduğu Area X bölgesi , hükümet tarafından gizlenmiş ve saklanmaktadır. İnsan yaşamına kapalı bu bölge artık doğanın egemenliği altına girmiştir. Bölgeye belirli aralıklar ile keşif gezisi düzenlenip kıtanın durumu rapor edilmektedir. İlk keşif gurubu bölgeye gittiğinde bölgenin doğanın hakimiyeti altına girdiğini rapor eder. Sıralı keşif guruplarının en sonuncusundan gelen ekibin hepsi kanserden ölür.

Yok Oluş
Yok Oluş

5.I Am Mother

Dünya, büyük bir yıkımla karşı karşıya kalmıştır. İnsan nesli, dünya üzerinden yok olup gitmiştir. İnsan nüfusunun tükenmesinin ardından, dünya nüfusunun yeniden canlandırmak için özel bir robot olarak tasarlanır. Anne adı verilen bu robot, genç bir kızı büyütmek üzere görevlidir. İkisi arasında zaman içerisinde oluşan ilişki, yaralı bir yabancının gelişiyle beraber farklı bir hal alır.

Anne Benim
Anne Benim

6.Bird Box

Bird Box, peşlerinden gelenlerden kurtulmak için gözleri bağlı bir halde yola bırakılan bir kadın ve çocukların hikayesinden söz etmektedir. Yaşanan tüm olaylar tam beş yıl önce başlamıştır. İlk etaptan bu yana kadar hayatta kalmayı bir şekilde başaran Malorie ve iki çocuğu için yaşamak bu süreçte pek de kolay olmaz Nehrin kenarında ıssız bir yerde yaşayan aile, son zamanlarda her adımlarını planlayarak hareket ederler.

Bird Box
Bird Box

7.Cargo

Film ile 2267 yılına gidiliyor. Yeryüzündeli ekosistem çökmüş ve insanlık dünya yörüngesindeki uzay istasyonunda yaşamak zorunda kalmıştır. Kassandra adlı kargo gemisi uzayın derinliklerindeki istasyona varabilmek için 8 yıldır yoldadır. Gemideki tek uyanık insan, sağlık memuru Laura’dır. Geriye kalan mürettebat dondurulmuş şekilde uyumaktadır Laura’nın uyandırdığı gemi ekibi taşıdıkları kargonun, kendilerine bildirilenden tamamen farklı olduğunu keşfeder.

 

Kargo
Kargo

8.ARQ

Bir laboratuvar, insanlığı kurtaracak yeni bir tür enerji kaynağı üzerinde çalışmaktadır. Renton ve Hannah çifti uyandıklarında kendilerini bir laboratuvar içerisinde bulurlar. İçeriye bir anda giren maskeli görevlilerin kafaları iyice karışır, çünkü olanları hatırlamamaktadırlar. Ama Renton, her uyandığında aynı olayları tekrar ettiğini keşfeder ve bu laboratuvarın amacını, buraya nasıl geldiklerini bulmaya çalışır.

arq film
arq film

9.Spectral

3 boyutlu olarak gösterime izleyicilerin beğenisine sunulan bilim kurgu ve gerilim filmleri arasında yer alan Spektral (Spectral) filmi, usta yönetmen Nic Mathieu tarafından yönetilmiştir. New York şehrini kuşatarak ele geçirmek isteyen doğaüstü güçlere karşı mücadele etmek ve savaşmak isteyenlerin bir araya gelerek oluşturduğu özel harekat ekibi şehir merkezine gönderilir. Mücadele her zamankinden çok daha zorlu geçecektir.

Spektral
Spektral

10.Land of the Dead

Yaşanan korkunç bir felaketin ardından tüm uygarlık ortadan kalkmıştır. Şimdi ölülerin, hayatta kalmayı başarmış olanlardan alacak intikamları vardır. Hayatta kalmayı başaran küçük bir grup, yüksek duvarlarla korunan bir şehirde hayatlarına devam etmektedir. Fakat şehrin ileri gelenleri, Fiddler’s Green adındaki bir yerde rahat bir hayat sürerlerken, halktan olanlar sefalet içinde ayakta kalmak için ellerinden geleni yapmaya çalışırlar.

Ölüler Ülkesi
Ölüler Ülkesi

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir